Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

VIDEO/ Shihni kush do hetojë gjyqtarët e prokurorët, përgjigjet e tyre “për të vënë duart në kokë”

filozof

Pedagogët e Jurisprudencës, kandidatë për trupën e këshillave për vettingun nxori në pah mangësitë e tyre dhe mosnjohjen e prokurorëve e gjyqtarëve, aq sa një filozof në juri mbeti i “tronditur” nga përgjigjet e tyre.

Pyetje: E keni dëgjuar ndonjëherë emrin Alush Dragoshi?

Përgjigje:
Për momentin nuk më kujtohet

Përgjigje: Po e kam dëgjuar

Pyetje: Çfarë ishte ky, artist kompozitor, piktor?

Përgjigje: Nuk e mbaj mend

Pyetje:
Çfarë ju kujton emri Di Pietro?

Përgjigje: Për momentin nuk më kujtohet

Pyetje: Ka ndonjë rast në Republikën e Shqipërisë në këto 27 vite tranzicion që Prokurori i Përgjithshëm të jetë shkarkuar nga Parlamenti dhe të jetë kthyer me vendim te Gjykatës Kushtetuese në detyre?

Përgjigje:
Në dijeninë time ka raste

Pyetje: Cili?
Përgjigje: Ka qënë…

Pyetje: Mos ka qënë Arben Rakipi

Përgjigje: Maks Haxhia më duket

Pyetje: Si quhet prokurori që arrestoi Guvernatorin e Shqipërisë?

Përgjigje: Nuk më kujtohet

Pyetje: Objekti më i shtrenjtë që keni blerë në jetën tuaj?

Përgjigje: Një pendë, që kushtonte 70 dollare

Pyetje: Po vetura juaj sa kushton?

Përgjigje: Kuk kam një të tillë

Pyetje: Ecni në këmbë?

Përgjigje: Më pëlqen shumë transporti publik

Dy nga 5 kandidatët që dëgjuat do të jenë anëtarë të trupës që do të hetojë prokurorët dhe gjykatësit në Shqipëri.

(m.a/BalkanWeb)


Komente ( 15 )

 • Po o Vis Kabo po! Grada Prof. qe Perparimi e ka marre ne tavolina mejhanesh nga koleget e tij mejhanxhinj nuk e ka rritur nivelin e tij te IQ me shume se 94 pike. Boll me mediokritete se Freud dhe Kantin e ke me te degjuar ti dhe Perparimi. Kur e ka ditelindjen gjyshja e Falcones😂😂😂Me thuaj emrat e banoreve te Tokios😂😂😂 Keshilen si profesionist jua dhashe: Cojeni Perparimin tek psikiatri per diagnozen psikoze obsesive delirante dhe shtojini dhe mediokritetin meqe jeni bashke. Sa per kunja? Po kush e ul Perparimin ne tavoline me ne o Vis Kabo? Ai vjen verdalle si njeriu qe qesh por nuk ka qasje ne mjediset e akademikeve te mirefillte. Jo per gje por nuk ka kryer asnje studim shkencor ne jeten e tij dhe ne per barcaleta mediokre nuk kemi kohe. Se harrova: Sa kg tritol i vune Falcones ne autostrade? 😂😂😂 Ku po shkonte Borsellino kur e vrane😂😂😂 Do nje pyetje setioze qe t’ja mesosh Perparimit? Cila ishte arsyeja e vertete qe Cosa Nostra vrau Falconen? Kete se di as ti as Perparim Shalli.

 • Publikojini komentet o moderatoret e BW se late nam. Ose na thoni mos te shkruwjme dhe lexojme me ketu.

 • Ata qe nuk kuptojne mendojne se jane pyetje idiote, mbase te tille jane vete . Komisioni i vetingut do te shikoje pastertine e figures se personave, pasi anen profesionale ja u ka dhene magnistratura . Sa per pace e pilaf jane te gjithe ata qe do te kalojne ne kete site dhe ata qe mbajne siten . Ndersa per Ty Isuf, konstatoj se Kabo te paska lene ndonje kunj diku, pasi nuk ke aresye per te qene kam agresiv . Cfare pyetje mendon ti Cufe se duhej te bente Kabo per keta ? Ti pyeste per Kantin ? Per materien apo lenden ? Ti pyeste per Frojdin dhe seksin ? Apo ti pyeste ku ndodhet Tongo apo Aruba ? Cufe u mora me Ty se po permend edhe IQ, dhe sigurisht keta njerez duhet te kene nivel mbi 150 te IQ, pasi e ardhmja e gjithe sistemit dhe e ketij vendi do te varet nga keta persona. Ne nuk kemi nevoje Cufe per njerez qe nuk kane njohuri te pergjithshme ne te gjithe fushat e jetes, si dhe eksperience. Cufe, shpresoj se ti ke qene nje nga kantidatet se do te kishim komision paceje dhe pilafi, te Seloja i Gjinokastres .

 • edi

  Keto jane prokuroret e gjyqtaret qe i mbolli Sali Rame Berisha ne bahcen e PD- se! Turp,turp,turp

 • Keto jane pyetje jo normale te bera nga nje njeri Jo normal qe pretendon se merr vesh nga futbolli, tenisi, filozofia, psikologjia, politika dhe nga pacja me pilaf. Nje individ i tille vegjetues ekranesh tv pa asnje kontribut cilesor ne jeten social – ekonomike dhe shkencore nuk mund te shprehe megalomanine e tij perverse tek kandidatet per veting. Alush Dragoshi ish k/prokuror nga ’93 vegel qorre e Berishes, perse duhet ta njohin juristet e rinj? Nuk je ekspert per vleresimin e IQ te profesionisteve o Kabo mavria, ik tek psikiatri dhe mjekohu per psikozen obsesive delirante qe ke. Sjelljet prej skizofreni te Kabos na kane bere te mos ndjekim me as emisionet sportive.

 • Ja u be vetingu tani hidhni valle

 • Hajde mik hajde kush u vra me para thot falkone apo borselino.hajde pyetje hajde .po kto nuk jan pyetje te zanatit keto jan pyetje historiani .nejse jeta miqt qe ran ne kurthin e ketyre pyetjeve ndoshta bejn pak oun me ate dellinqe mund te na duket ne injorant kur e degjuam por me mir jeta se ata kodoshat e mençur si neperka qe po han me thase

 • haha cfar shteti, ku je o isis.

 • Normal kur i zgjedh politika.politikanet tane jane vete te pa afte te gjithe me shkolle tek kristali

 • Profesor Kabo
  Per fat te keq sot po te them se je i madh, por kesaj radhe i madh per te evidentuar se ne c’nevojtore jetojme. Me fal!

 • Ketu po kthehet ne nje hale te madhe.meren diplomat me lek dhe injoranca eshte pa fund

 • a

  ca ka per tu habitur ketu, pyetjet ishin idiote nga ana e filozofit, cpune ka filozofi te jete ne juri per juristat ?