Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Angli - Panama

RUSI 2018
17:00

Japoni - Senegal

RUSI 2018
20:00

Poloni - Kolumbi


VIDEO/ Shqipëria mposht Kosovën në ndeshjen e parë miqësore, vendos ‘dopieta’ e Pashës

33337103_1617471031685453_7592790868319272960_o

Është zhvilluar sot në stadiumin “Elbasan Arena” miqësorja e parë mes Shqipërisë U-19 dhe Kosovës U-19.

Në përfundim të 90-t minutave të fituar kanë dalë djemtë e drejtuar nga Bogdani, të cilët falë ‘dopietës’ së Pashës e mbyllën takimin me shifrat 2-1.

Goli i Shqipërisë, Pasha on Vidnews.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 21-t, ndërsa për Kosovën barazoi Limani pak para fundit të pjesës së parë nga pika e bardhë e penalltisë. Në minutën e 81-t kuqezinjtë realizuan golin e fitores.

Goli i Limanit me 11-metërsh (Shqipëri U19 -Kosovë U19) 1-1 on Vidnews.

Goli i dytë i Shqipërisë U19 on Vidnews.

Kjo ishte ndeshja e parë miqësore pasi mes dy skuadrave do të ketë një tjetër vallazërore më 26 maj, këtë herë në stadiumin “Loro Boriçi.”

(e.k/BalkanWeb)