Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

VIDEOLAJM: Gërvishtin makinat në ecje, grushte në autostradën Tiranë-Durrës

Rrahje ne autostrade

Shqiptarët janë gjaknxehtë nga natyra, dhe shumica i zgjidhin problemet para se të mbërrijnë autoritetet përkatëse. Kështu dhe rasti i këtij episodi të shënuar në autostradën Tiranë-Durrës, pranë kilometrit të 7, kur disa persona të cilët udhëtonin me automjete janë përplasur. Menjëherë ata kanë ndaluar automjetet që kanë pësuar gërvishtje dhe kanë nisur të debatojnë. Kjo kamera amatore është bërë nga persona të tjerë që sapo kanë parë që debati ka degjeneruar në dhunë fizike, kanë regjistruar materialin filmik duke e dërguar në redaksinë e BalkanWeb.

Në video shihet një person i vetëm që gjuan me grushte kundrejt 3 të tjerëve që i janë kundërvënë me duar e me këmbë. Personat që e kanë filmuar shprehen se skena është regjistruar ditën e hënë, 9 Maj, dhe ka qenë vërtet e dhunshme, ndaj askush nuk mori guximin të nderhynte.

“Skena ishte e tmerrshme, sapo i lirua krahu ynë, ne u larguam prej aty dhe nuk e dimë se cfarë u bë me personin që i ishin kundërvënë 3 djemtë e tjerë. Nuk e dimë nëse policia ndërhyri, sesi e zgjidhën cështjen e gërvishtjes së makinave, por duket se çunat e kishin marrë në dorë vetë situatën dhe nuk pritën t’i jepte zgjidhje uniforma blu”, shprehet personi qe filmoi ngjarjen, i cili insistoi te mbetej anonim.

Skena e dhunshme sjell në vemendje dhjetra ngjarje të kronikës, ku për një parkim gabim, apo përplasje automjetesh, persona të ndryshëm janë bërë viktima të dhunës fizike që ka shpërthyer në cast.

(d.b/da.xha/BalkanWeb)


Komente ( 62 )

 • @Ludmi .what brings you here? By the way have you ever had the chance to meet an Albanian face to face and then you can show your cleverness in this coment.You dont mind me asking where you come from?

  • HAHAHAHA says who retard? Your bitch ass? LOOOOOOOOL
   You were not created, you were shitted and dumped on the earth to show us all Satan exists. hahaahahahahahahahahahaa
   Now stop babbling moronic turkanalbanian, after all I don’t read all your crap. I prefer your bald pussy. HAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAAAA

   • Ik re te q””” rracen e grekut,kur ju jevgjitet po shisni veglat e grave per 1 byrek ne greqi na beni moral???? Kur ju jevgjite i moret maqedonasce identitetin pasi emigruat nga azia na tregoni ne identitetin popullit me te vjeter ne ballkan???hhhahahah ik re morr by””’

 • Dua te di vetem se ku eshte stervitur ai djali. Do ti paguaj shpenzimet edhe per 1 vite tjeter. Ja te tille na duhen neper rruge e neper polici ne shqiptareve. Ata e pane qe ishin 3 dhe ju sulen si cakenj, ne vend qe te qetesoheshin. Shpresoj te kete perfunduar me kaq, nuk ja vlen per kallash edhe thika. Te lumte dora e majte more djale..:)

 • Nuk ke si ta komentosh kete ngjarje. Sa psikopate mban ky dhe pf

 • xp

  o ANTEU me mire qen sesa grek.

 • Ky anteu me duket se esht agjent grek qe e paguajne te komentoje ne cdo lajm te mundshem.
  Ik o ante merri ndonje pipe janullatosit se per ate pune jeni ju. Felliqesire.

 • Bravo CUNA… KESHTU JU DON REFORMA NE DREJTESI!
  SHIFNI KUR te MIRATOHET REFORMA ne DREJTESI, DO TE RRIFENI ME APO JO.

 • Nga kryqezimi I gomarit me orangutangun u krijua rraca shqiptare.

  • E dime se si jane shqipetaret por me komentet e tua kuptojme se ti je nje rrote K”’i!

  • Dmth, o gjakshpelare qe si shume injorante, te keqinj e me komplekse komentojne ketu, yt ate gomari paska palluar tet eme nga fisi i pashem i orangutangeve dhe dole ti ?! Si ka mundesi o te pjerdhsha trute ty dhe te gjithe te tjereve si ty qe per idiotizmin e 3-4 te tilleve, hidhni ne plehera nje popull te tere ? Kaq te thelle e paskeni urrejtjen, injorancen, e ligesine ?! E dime sh mire sa kusure kemi; na ka mbytur varferia e injoranca, po kur na ngordh kali, s’kemi nevoje per miza !

   • It’ss you the analbanian scumbags, not us. We are clean, youre piss soaked refugees with no home culture and anything. Nobody is your new nickname then patellaxhan gypsy inbred. Stop inbreeding youre black enough alreeady. 
    Try abandoning your mother’s tent pussy and live on your own somewhere in the junkyard but it would be too luxorious. Maybe i should gas you instead and let you smear that monkey shit on your head with hope you will at least receive some of chimpanzee’s intelligence

  • ç’a moshe te ka mami ?Po motra sa motra ke ?Gorille e m…..t

  • tqm

   Me shume mundesi mami jot eshte kryqezuar me ndonje gomar, dhe doli ti o kerric. te q***te gomari ty dhe mamin tend

 • Po ne varr do ti mirni ato hekura mor ja u q””””a nenat ku ti keni
  Po ta zhgervishi te pagoi leket ka ishorance ka zgjithje te tjera ca mu”””” kaloni ne grushta dhe pastaj ne vrasje
  Ai qe vajti tek makina, ai ka mare thiken brenda ne makin dhe iku u drejtua per nga ai tjetri, qe po rrihesh
  Kur ta marim vesh ca ka ndollur, po ishalla mos te ket viktima per nje zhgervishje hekuri, se hekuri lyet rregullohet, po njeriu iken dhe skthehet me.
  Alamet djemesh si peme rrihen si kalamajt per nje karamele,
  Skandal ne shtetet e huaja ta zhgervishin makinen, dhe nuk dalin te rrihen si qente e te vriten zben vaki kurre, se un jetoj ktej, po ai te merr targen e makines, dhe atij qe te ka zhgervishur makinen i vete gjoba ne shpi. Jo kshu si juve leshko shqiptar

  • Nuk eshte faji i cunave por i kompanive te sigurimit.Mua ma aksidentuan makinen dhe me jane dashur 6 muaj dhe 3 miq per te marre leket qe me takonin dhe gjysma u shpenzuan per ti marre.Duke ditur se sa e veshtire eshte te marrin leket ata e zgjidhin keshtu.

 • Dhe ktu fajin e ka Enveri se ai na mbajti lidhur si qeni 50 vjet ,,,qenin me shum e mban lidhur me i egert behet dhe sidomos ha pak ushqim .E jnejta gje qe i beri popullit .

 • hallal ai cuni nje i vetem, po i ngopi me dru te pakten dy veta. gjithsesi mesoni ti zgjidhni gjerat paqesisht jo me grushte

 • Mos i ngaterroni gjerat personi i trete po i ndan,mos e beni qimen tra kot,dakort qe mbajti dy persona i vetem por kjosdo te thote qe eshte gje e mire,sidoqofte sherri ne e zhben demin,ndaj vetpermbahuni ne te tilla raste,perjashto rast kur dikush u u ofendon rende atehere…

 • Katnaria me makine!! Pse budalla ishte Enveri qe i la te exnin ne kom bga katuni deri te rruga kryesore per te kap autobuzin!!?

 • Eshte fakt i mjaftueshem per arrestimin e ketyre dhe madje per tu bere dhe shembull.

 • Skandal!!!Ja si sillemi dhe sa respekt kemi ne per njeri tjetrin kjo video e tregon me se miri.Me vjen vertet keq qe ndodh keshtu mes nesh pa piken e respektit dhe piken e qytetaris shahemi grushtohemi vritemi me njeri tjetrin per hic gje cdo dit.??.

 • Jemi popull barbar, shpellar. Sna e ka fajin as evropa as qeveria po vetja jone. Mjafton te lexosh komentet primitive te atyre qe thone uaa nje kunder tre..bravo per ta kuptuar cfare kafshesh jemi. Mjere ne mes kujt jetojmë.

 • po ai i paska bo zbor tre gjelave,pa pupla hahahahah ja lumsha jan vari ka.sa kalamoj bythe bojn si te forte i qi.sha ropt ku i kan

 • u beri zborr ai tek pulle. nxirrini me emra ata tre lepujt.

1 2