Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
16:00

Uruguaj - Rusi

RUSI 2018
16:00

Arabi Saudite - Egjipt

RUSI 2018
20:00

Spanjë - Marok

RUSI 2018
20:00

Iran - Portugali


Viti i Skënderbeut, komentuesi ironi me Ramën: Bëja kambalet ‘Adidas’. Ja si i përgjigjet kryeministri

TIRANE- Kryeministri Edi Rama ka qenë shumë aktiv ditën e sotme në faqen e tij të ‘Facebook’-ut, ndërsa nuk ka nguruar që t’i kthejë përgjigje komentuesve. Mes shumë komenteve, spikat ai i njërit prej qytetarëve, i cili i kujtoi Ramës vendimin e parë të qeverisë, që është viti i Skënderbeut.

Me ironi komentuesi i ka sugjeruar kryeministrit që të marrë një skulptor e t’ja çoje të busti i heroit tonë kombëtar, që t’ja bëjnë kambalet “Adidas”. Ndërkohë, edhe Rama nuk e ka kursyer ironinë me përgjigjen e tij, ndërsa i ka sugjeruar qytetarit që mos të pijë, që mos të shkruaj si jeniçer i padijes.
Rama
KOMENTUESI: Po 2018? Apo e ke pushim…viti I skenderbeut! Merre nje skulptor çoje te busti it’ja bejn kembalet “Adidas ” skenderbeut…!! T’ngjat zoti jeten ty…sa Fidel Kastro do rrish ne pushtet mos e vrit mendjen…shkeli me kembe se kshu e don ky popull!

RAMA: Kujdes me karar pijen ne varke se po te kap barku ne mes te ujit dhe mos i’a qaj hallin as kembaleve te Skenderbeut as Adidasit po shiko se mos e riparon ngapak shqipen sepse e shkruake si jeniçer i padijes!
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 4 )

  • Vallahi me keto pergjigjet qe jep ky jo barku qe të ze, po edhe e vjella!!!!

  • Kur shkollohesh ne shkollen ku nuk meson matematike dhe fizik a quhesh i shkolluar?

  • Vitin tjeter do e quaje viti i –Hashashit—

  • Rama meqenese e ka programuar vitin 2018 per Scanderbegun do te ishte mire qe ticianet e tija dhe kambalet ushtarit te gardes tja veri tek kembet e Gjergj Kastriotit, por me nje dallim, qe edhe corapet tja veri te kuqe. Rama gjithashtu ka nevoje edhe per ate veglen qe eshte ne pjesen poshteme te kalit te Gjergjit . Rama shume shpejt ka per te luajtur nga mendesh, shenjat i ka dhene me kohe, lumsi shqiptaret se cfare kaapedani kane zgjedh. O popull dele a u ka dale gjumi ?