Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Belgjikë - Tunizi

RUSI 2018
17:00

Republika e Kores - Meksikë

RUSI 2018
20:00

Gjermani - Suedi


Volkswagen prezanton modelin e së ardhmes (FOTO)

Prodhuesi gjerman Volkswagen, ka prezantuar modelin ID Crozz II që e konsideron si të ardhmen e makinave që do të prodhojë.

Vetura që është një SUV që ngjan shumë me kupenë, do të ketë dyer që hapen dhe mbyllen me zë, ndërsa edhe ndezja do të ketë në të njëjtën formë pa çelësa.

Linjat e prera e shoqërojnë komplet pjesën e jashtme, derisa brendësia është e bollshme dhe komode.

Tavani është tërësisht i tejdukshëm, ndërsa brenda është një sistem ventilimi që pastron ajrin.

Vetura që pritet të lançohet më 2020, do të jetë tërësisht elektrike që me një mbushje të vetme kalon 500 kilometra.

(e.f/BalkanWeb)