Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
FLASH
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Belgjikë - Tunizi

RUSI 2018
17:00

Republika e Kores - Meksikë

RUSI 2018
20:00

Gjermani - Suedi


Vritet “007 i Ballkanit”, kosovari pjesë e ISIS-it që kërcënuan rajonin me shkatërrim

auto_orhan_ramadani_isis1505211844

Ekzekutohet një tjetër xhihadist nga Kosova, 26-vjeçari Orhan Ramadani. Emri i tij ka qenë pjesë e deklaratës së aleancës ndërkombëtare kundër ISIS, duke e cilësuar si një nga katër kosovarët e vrarë, njofton e përditshmja zvicerane “Tages Ancajger”.

Orhan Ramadani u vra gjatë një sulmi ajror në Siri. Sakaq, sipas kësaj gazete, ISIS ka publikuar edhe një video ku nxjerr në pah meritat e xhihadistit kosovar. Videoja shoqërohet me këngë në gjuhën shqipe, njofton më tej gazeta zvicerane “Mos qaj nënë, sepse djali yt ka rënë dëshmor. Hapni portat e parajsës”, janë dy prej vargjeve të këngës së ISIS për 26-vjeçarin Orhan Ramadani.

Ai ishte zotuar publikisht se do të shkatërronte Ballkanin, dhe sipas të dhënave të zviceranëve, kosovari luante rolin e agjentit sekret për çështjet e ISIS-it në Ballkan.

26-vjeçari i konsideruar si “007 i Ballkanit”, mësohet se ishte i rritur në Zvicër.

(BalkanWeb)


Komente ( 8 )

 • Meti nese e ke me mua qe mbaj kartmonedha me kryq ne xhep atehere po te them se un nuk jam lyps xhamijash, por punoj ne token e Zotit dhe ne vendin me njerez te bekuar nga Zoti. Sjam pertac sjam lyps sjam rracist sikur ty. Un rri me shok katolik futem ne kisha se kam hiç prb. Feja muslimane nuk thote qe te jemi racist por te hapur me njerzit e Zotit. Se harrova vazhdo ti se un kam pune ora ështe 16:00 edhe nje ore pune kam dhe fus 200 ch ne xhep diku 230 mije lek Shqiptare. Tung

 • @ Meto, i shkofsh mrapa ketij leshatorit! Ti e te gjithe treçerekshet, mjekrat e mullenjat e zeza me ferexhe! Prehra, jashteqitje e njerezimit.

 • Myslyman nuk je ti o katnar që pin alkol dhe ke kartmonedha me kryq ne xhep. Nuk mund të jesh pak shtatzënë as mish as peshk. Për mislimanin ka vetëm Kombin islamik.

  • Misliman nuk je as ti or M.et!

   Mislimani i vertete nuk perdor sende qe i ka shpikur KAURI!
   Ti perdor Celularin dhe internetin.
   Perdor kompjuterin dhe veturen,
   Perdor trenin dhe aeroplanin
   E qindra e mijera sende te tjere qe i ka shpikur KAURI.

   Qe te jesh “misliman” puro,
   kthehu tek OPINGAT dhe tek ÇALLMA.

 • Ju sjeni Shqiptar ju jeni gjakprishur!
  Ju sjeni musliman jeni kriminela!

  Ikni plehra ne djall shkofshi te gjithe ju qe pretendoni se luftoni ne emer te Zotit.
  Te ardhshin mbrapa shoket …..

 • Te gjithe si ky shkofshin sa ma shpejt ata shqiptare qe luftojne ne Siri apo ndonje vend tjeter me organizata terroriste.

  Ne sishim ne gjendje te clirojme kosoven pa American tani I dalim kundra.

  Turpi I kombit tani I bafte mire plumbi…

 • Tani te shkoi ne ferr dhe jo ku pretendonte

 • Nje plehre me pake ashtu do shkojne te gjithe si muter..