Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Xhaka shënon super gol, kalon në avantazh Bazelin në Moskë (Video)

xhak

Në minutën e 30-të, Taulant Xhaka ka shënuar një super gol ndaj CSKA Moskë, pas një aksioni personal. Ja dhe goli i mesfushorit kuq e zi.


Xhaka dhe Albian Ajeti kanë nisur këtë ndeshje nga fillimi për kampionët e Zvicrës, që në takimin e kaluar kishin mundur Benficën me rezultat bindës 5:0.

Ky është goli i parë për Xhakën këtë edicion në grupet e Ligës së Kampionëve. Ai mori një top në mesfushë dhe shënoi një super gol nga rreth 20 metra. Pjesa e parë përfundoi 0:1 për Baselin.

(BalkanWeb)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.