Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

“Zarfin në xhep”/ Deputeti i PS “dhëmbë për dhëmbë” me Tushaj: Ke fyer traditën e kafes

19225810_463742970627891_4106790634744669226_n

LEZHE-Kandidati për deputet i PS-së në Lezhë, Pjerin Ndreu ka reaguar lidhur me lajmin që po qarkullon sot, ku shfaqej rivali i tij për këtë qark, Viktor Tushaj duke i dhënë një zarf me para anëtarit të LSI-së, Gjovalin Gjini.

Ky i fundit u dhunua nga disa persona të maskuar, ndërsa pohoi se ata ishin militantë të PS-së. Ndreu me anë të një mesazhi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut iu kundërpërgjigj Tushajt, lidhur me përgjigjen e këtij të fundit se zarfi ishte pjesë e traditës së kafesë.

Sipas ligjvënësi të PS-së, me këtë veprim Tushaj fyeu traditën.

MESAZHI I NDREUT
“Viktor! Tradita jone e kafes sic e quan ti, nuk ka zarf neper shkalle po nje shprehje solidariteti ne pjaten e filxhanit te kafes dhe pa zarf! Keshtu qe njerezit per budallenj mund t’i beni sa te doni, sic keni filluar gjithe keto javet e fundit, me lloj-lloj sajesash e cudish, por te pakten leksione tradite mos jep. Sepse fyen traditen duke e perdorur per te justifikuar nje gjest qe nuk nderon askend.
(ed.me/BalkanWeb)


KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .