Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
FLASH
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
16:00

Uruguaj - Rusi

RUSI 2018
16:00

Arabi Saudite - Egjipt

RUSI 2018
20:00

Spanjë - Marok

RUSI 2018
16:00

Uruguaj - Rusi


PS zgjedh emrat për komisionet parlamentare, ja kush do jetë nënkryetare e Kuvendit

balla

TIRANE- Grupi Parlamentar i PS-së ka zgjedhur sot kryetarët e 5 komisioneve parlamentare. Ishte vet kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ai që bëri publike këta emra. Ai pohoi se nënkryetare e Kuvendit për PS-në do jetë Vasilika Hysi.

“Asnjë deputet jashtë shtetit, kur ka seancë plenare. Me qëllim që të ulen edhe shpenzimet e qeverisë për vizitat e deputetëve jashtë shtetit”, tha mes të tjerash Balla.

Komisioni i ligjeve-Ulsi Manja
Komisioni i Ekonomisë- Erjon Braçe kryetar
Komisioni i Sigurisë- Ermonela Felaj
Komisioni i politikave të Jashtme- Mimi Kodheli
Komisioni i Veprimtarive prodhuese- Eduard Shalsi
Komisioni për mjetet e informimit publik dhe mediat- Milva Ekonomi Nënkryetare
Komisioni i Shëndetësisë- Elisa Spiropali
Komisioni i Integrimit-Blendi Çuçi nënkryetar
Nënkryetare e Kuvendit- Vasilika Hysi
(ed.me/m.k/BalkanWeb)