BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
 
 
Grabitja e BSH-sė, pranga 5 punonjėsve, 1 nė kėrkim. Shpėrdoruan me detyrėn
Policia e Tiranės ka vėnė nė pranga pesė punonjės tė Bankės sė Shqipėrisė, tė cilėt mendohen tė kenė lidhje me super vjedhjen e kėtij institucioni. Arrestimi i punonjėsve, u bė me urdhėr gjykate. Deklarata e Prokurorisė Tiranė pėr urdhėr arrestet
Vjedhja nė BSH, Bitraj: Nuk do zbulohej po tė mos prekja paratė e vjetra
KOMENTO
Parlament, miratohet Reforma Territoriale. Dule: Himara zgjidhet me referendum
Parlament, miratohet Reforma Territoriale. Dule: Himara zgjidhet me referendum
Kuvendi nė seancėn e fundit pėr kėtė sesion parlamentar, mungon PD (por Nard Ndoka e PDIU thyejne bojkotin, hyjne ne parlament). Ceshtja me e nxehte, miratimi i reformes territoriale. Rama: Kjo reformė riorganizon Shqipėrinė si shtet modern. Grupi parlamentar i PDIU-sė dhe deputeti Andrea Marto depozituan dy amendamente lidhur me reformėn administrativo-territoriale. PDIU: Votojmė Pro! Ēuēi: Pėrfitojnė tė gjithė, rritet buxheti pėr njėsitė vendore. Dule: Cenohet minoriteti grek, propozon 2 amendamente (As pro as kunder, Ilir Meta abstenoi amendamentet e propozuara nga Dule). Rama: Nuk cenohet asnje minoritet. I dashuri im Vangjel, pėr mė shumė lexo Eqrem Cabej. Miratohen disa pr/ligje te rendesishme qe kerkonin shumice te cilesuar, mes tyre dhe Reforma Territoriale, 88 vota 'Pro', 1 'Abstenim', 1 'Kunder'
Komunat Gurrė, Xibėr, Suē kundėr reformės territoriale, bllokojnė rrugėn Klos-Burrel
Reforma territoriale, banorėt e Paskuqanit e Cakranit protestė, nė Peshkopi 4 fshatara kundėr
Reforma territoriale, dega e PD nė Sarandė: Rama plotėson interesat e tij pėr zaptimin e bregdetit
Bojkoti i PD-sė, Rama: Shfaqje komike. Ne deshėm tė dėgjojmė, opozita nuk donte tė fliste
'Territorialja', Arvizu: Me rėndėsi, zbatimi dhe implementimi i reformės
Kundėr “Territoriales”, banorėt bllokojnė aksin Burrel-Tiranė, paralizohet qarkullimi i mjeteve
VIDEO: Reforma territoriale, debati Rama-Dule
KOMENTO (22)
Kryeministri Rama: Nė Himarė jeton minoritet grek, por nuk ka shtete palė
Kryeministri Rama: Nė Himarė jeton minoritet grek, por nuk ka shtete palė
Kryeministri Edi Rama bėhet i pari kryeministėr nė historinė e Shqipėrisė qė pranon se nė Himarė ka minoritet grek. Kryeministri citon gjuhėtarin Eqrem Cabej. Por menjėherė nga vendi pėrgjigjet Dule qė i vė nė dukje se parlamentarizmi dhe folklorizmi janė dy gjėra krejt tė kundėrta. Dule citon Fan Nolin
Topalli: Rama, kryeministri i parė qė shqipton tė pavėrteta pėr Himarėn
VIDEO: Reforma territoriale, debati Rama-Dule
KOMENTO (12)
ANALIZA
Reforma territoriale, diskriminuese për Dibrën
Nga: ROLAND KETA
KOMENTO (2)
‘7 miliardë lekë shkuan, kthejeni dhimbjen në forcë, hajeni turpin me bukë’
Nga: ARTAN HOXHA
KOMENTO (17)
INTERVISTA
Eglantina Gjermeni: Di tė jem e fortė, me fjalėn e butė
Nga: REZARTA DELISULA
KOMENTO (2)
DOSSIER
Bashkëpunimi i Sigurimit të Shtetit me OZNA-n kundër nacionalistëve
Nga: VELI HAKLAJ
KOMENTO
Metropol
‘Polici’ i “Portokallisë”: Ja idhulli im i humorit shqiptar
Florian Binaj, aktori i shout humoristik, “Portokalli” &eu...
Metropol
Nicolas Sarkozy me pushime, kontrollon ‘stolitė’ e familjes -FOTO
Harrojeni klasin e francezėve. Nicolas Sarkozy gjatė pushimeve nė Cap...
Metropol
Kanabisi shpëton jetën e foshnjës 9 muajshe
Nëna e një foshnje që ishte nxjerrë nga spitali du...
Metropol
“Bihteri” martohet me kėngėtarin Dogulu, “Behluli” i ftuar nė dasmė- FOTO
Aktorja e njohur turke Beren Saat (e njohur pėr publikun shqiptar pėr...
Metropol
Kamerat e sigurisë kapin “fantazmën” e teatrit- VIDEO
Në një teatër në Britaninë e Madhe, kamerat e...
Kulturė
‘Facebook-u i nënës së Stalinit’, në Galerinë Kombëtare të Arteve
"Mos shpresoni të çliroheni nga librat" qe mendu...
Kulturė
Liliana Hoxha: Letra e Nasho Jorgaqit, inkuizicion agjenturor kundėr Kadaresė
Nė librin e tij "Mjegullat e Tiranės", Kadare tregon se vuri duart nė...
Kulturė
Klara Kodra:Nasho Jorgaqi u nxitua me hipotezën për Kadarenë
Debati i ndezur në shtyp ditët e fundit lidhur me letrë...
Kulturė
Muzeu i Luvrit u shpall luftë… minjve!
Edhe kur një të vetëm shikon, të ngjall neveri. Al...
Kulturė
Varri i Fishtës, At Zef Pllumi: E dhunuan hienat e kuqe me tërbim
Revista "Hylli i Dritës", më 1996 i kushtoi nj&eum...
Teknologji
Njihuni me veçoritë e telefonit “selfie”, Nokia Superman
Divizioni i pajisjeve mobile të Microsoft-it po merret me krijimi...
Teknologji
Zgjoheni në mes të natës! Si duhet vepruar?
E keni caktuar alarmin në ora 7 të mëngjesit, por &cced...
Teknologji
Harito: Internet falas në zonat bregdetare
Ministrja e Inovacionit dhe Administratës Publike, Milena Harito...
Teknologji
Ekzema, shtohen të prekurit, shkak ndotja e mjedisit
Ekzema ose dermatitis është një fjalë që rrje...
Teknologji
Hapa gėzimi, humbi dy kėmbėt nga shpėrthimi i njė bombe, Juliani ecen sėrish
Julian Cela po hedh hapat e parė me kėmbėt prostetike, vetėm disa muaj...

 
"Territorialja", Arvizu: Me rėndėsi, zbatimi dhe implementimi i reformės
Fill pas pėrmbylljes sė seancės maratonė tė Kuvendit, nė tė cilėn u miratuan dhe disa projektvendim tė rėndėsishme, ambasadori amerikan Aleksandėr Arvizu ka dhėnė njė mesazh shumė tė fortė.
KOMENTO (4)
Zbardhet axhenda e Papa Franēeskut, Ati i Shenjtė me makinė tė hapur nė Tiranė
Publikohet axhenda e vizitės njėditore tė Papa Franēeskut nė Shqipėri, mė 21 shtator. Mėsohet se Ati i Shenjtė do tė niset nga Roma nė orėn 07:30 tė datės 21.09.2014 dhe pritet tė mbėrrijė nė aeroportin “Nėnė Tereza”, nė orėn 09:00, ku do tė pritet nga kryeministri Edi Rama. Ati i Shenjtė nuk do tė pėrdorė makinėn e blinduar prej xhami nė Tiranė, por njė automjet tė thjeshtė, te hapur qė do t'i ofrohet nga pala shqiptare
KOMENTO (16)
Sherr masiv pėr njė ėmbėlsirė, pėrleshen shqiptarėt me italianėt
Ka qenė vetėm njė ėmbėlsirė qė ka shkaktuar njė sherr masiv nė njė lokal nė Ragusa tė Italisė mes disa italianėve dhe shqiptarėve. Si pasojė kanė mbetur tė plagosur tre persona, ku ndėr ta edhe njė kliente e cila donte tė shuante sherrin nė fjalė
KOMENTO (2)
Rihapet autostrada Tiranė-Elbasan, Haxhinasto-banorėve: Mos dėmtoni sinjalistikat
Rihapet rruga Tiranė-Elbasan, e bllokuar dy ditė mė parė. Mėsohet se bllokimi i rrugės ėshtė bėrė pėr shkak tė punimeve qė po kryheshin nė aksin nga tuneli, deri nė Elbasan. Mė datėn 29 korrik ky aks u bllokua, duke u rihapur sot
KOMENTO (4)
Basha: Marrėveshja me CEZ, krim financiar. Gjiknuri: Shpėtuam kufomėn energjitike
Nė prag tė nisjes sė seancės sė fundit parlamentare pėr kėtė sezon, kryetari i PD-sė, Lulzim Basha sulmon qeverinė pėr marrėveshjen me CEZ, duke e cilėsuar si njė krim financiar me pėrmasa tė papara. Sipas Bashės, drafti qė pritet tė miratohet sot nė Kuvend, ja faturon vjedhjen e shekullit shqiptarėve, pėrmes rritjes sė ēmimit tė energjisė. Ja deklarata e plotė e Bashės
VIDEO: Basha: Marrėveshja me CEZ, krim financiar. Vjedhja, 600 herė mė e madhe se ajo nė BSH
KOMENTO (46)
Tahiri: Ligji pėr policinė, hap pėr depolitizimin, Ndreu: Policėt presin trajtim dinjitoz
Kuvendi i Shqipėrisė mbyll sot punimet e sesionit tė dytė parlamentar tė Legjislaturės sė VIII-tė. Seanca e fundit e tij parashikohet tė jetė e gjatė pėr shkak tė axhendės sė ngjeshur dhe ēėshtjeve tė rėndėsishme qė do tė miratohen. Rendi zyrtar i punimeve tė Kuvendit pėrfshin rreth 16 pika (ne perditesim)
Komunat Gurrė, Xibėr, Suē kundėr reformės territoriale, bllokojnė rrugėn Klos-Burrel
Reforma territoriale, banorėt e Paskuqanit e Cakranit protestė, nė Peshkopi 4 fshatara kundėr
Lurė, peticion kundėr ndarjes territoriale: Duam tė jemi mė vete
Reforma territoriale, dega e PD nė Sarandė: Rama plotėson interesat e tij pėr zaptimin e bregdetit
KOMENTO (7)
Kundër “Territoriales”, banorët bllokojnë aksin Burrel-Tiranë, paralizohet qarkullimi i mjeteve
Banorët e Ulzës dhe Balzës në shenjë proteste kundër Reformës territoriale kanë bllokuar mbasditen e sotme rrugën nacionale Burrel-Tiranë.Mësohet se për rreth 30 minuta, aksi rrugor është bllokuar, duke krijuar kështu një radhë të gjatë automjetesh
KOMENTO (1)
PD: Rama dje ndėrhyri nė njė proces gjyqėsor, vulosi rėnien e shtetit ligjor
Sipas Partisė Demokratike, ditėn e djeshme kryeministri Edi Rama ndėrhyri nė njė proces gjyqėsor. Kėshtu deklaroi nė njė dalje publike, deputeti i Partisė Demokratike, Oerd Bylykbashi nga selia blu
KOMENTO (3)
Itali, sekuestrohen 300 kg drogė, nė njė rulotė qė vinte nga Shqipėria-VIDEO
Njė rulotė qė transportonte 300 kg marijuanė, me njė vlerė prej 2 milionė eurosh, dhe qė kishte mbėrritur nė shtetin italian nga Shqipėria, u bllokua nga Guardia Di Finanza nė parkimin e njė qendre tregtare nė portin e Katanias
KOMENTO (3)
Asllan Patrioti tenton tė vetėvritet nė sallėn e gjyqit, mjekėt: Dyshojmė pėr simulim
Tenton tė vetėflijohet nė sallėn e gjyqit, pasi nuk ishte dakord mė vendimin e gjykatės, Kreu i Shoqatės sė ish-tė pėrndjekurve nė Durrės, Asllan Patrioti
KOMENTO (1)
Librazhd, banorėt e fshatit Polis kundėr ndėrtimit tė HEC-it. Balla: Tė ndėrpriten punimet
Banorėt e fshatit Polis nė Librazhd janė ngritur nė protesta kundėr ndėrtimit tė HEC-it nė kėtė zonė. Ata kanė bllokuar materialet e ndėrtimit tė firmės qė po punon pėr HEC-in, pasi thonė se ky hidrocentral do tu ndėrpresė ujin e pijshėm. Deputeti Balla kėrkon ndėrprerjen e punimeve
KOMENTO
 
LAJME KOSOVA
Reshjet në Prishtinë, shkaktohen 550 mijë euro dëme Reshjet në Prishtinë, shkaktohen 550 mijë euro dëme
Fiks 548.542 euro janë dëmet që iu shkaktuan qytetarëve të Prishtinës në infrastrukturë dhe prona private, nga reshjet e javës së kaluar. Prej tyre 370.100 euro janë dëmtime në infrastrukturë, ndërsa 178.442 janë dëme që kanë pësuar pronat private
KOMENTO
 
 
Lavdrim Muhaxheri: Ju nuk e dini çka ka ndodhë, zoti ju mallkoftë Lavdrim Muhaxheri: Ju nuk e dini çka ka ndodhë, zoti ju mallkoftë
Lavdrim Muhaxheri, që tmerroi njerëzit me veprimet e tij makabre, duke prerë koka njerëzish e duke postuar fotot në Facebook, së fundi është arsyetuar tek komentuesit
KOMENTO (22)
 
 
Fyen Berishën në “Facebook”, shkarkohet diplomati kosovar Fyen Berishën në “Facebook”, shkarkohet diplomati kosovar
I dërguari më punë në Ambasadën e Kosovës në Mal të Zi, Xhafer Ahmeti është thërritur në Prishtinë pas deklaratës ofenduese në rrjetin social “Facebook” në drejtim të ish-Kryeministrit shqiptar Sali Berisha
KOMENTO (28) | TE TJERA NGA KOSOVA
 
 
LAJME RAJONI
Gruevski: Nuk pres ndonjë ndryshim për emrin Gruevski: Nuk pres ndonjë ndryshim për emrin
Ndërmjetësuesi në problemin maqedonaso-grek Methju Nimic ka detyrë të vështirë thotë kryeministri Nikolla Gruevski, i cili nuk pret që vizita e Nimicit në Maqedoni dhe Greqi të sjellë ndonjë zgjidhje përçështjen e emrit.
KOMENTO (1)
 
 
Serbi, dy të vdekur si pasojë e motit të keq Serbi, dy të vdekur si pasojë e motit të keq
Moti i keq që vazhdon prej ditësh mbi një pjesë të madhe të territorit të Serbisë, me stuhi të dhunshme, breshër dhe erëra të forta kanë shkaktuar deri tani dy të vdekur.
KOMENTO (1)
 
 
Dibėr e Madhe, vjedhin 18 kg ar nė argjendari, vritet njėri nga grabitėsit Dibėr e Madhe, vjedhin 18 kg ar nė argjendari, vritet njėri nga grabitėsit
Njė person ka mbetur i vdekur gjatė grabitje sė njė argjendarie. Burime nga policia bėjnė me dije se persona ende tė paidentifikuar kanė grabitur 18 kg flori nė argjendari
KOMENTO (3) | TE TJERA NGA RAJONI
 
 
LAJME BOTA
Tajvan, shpërthim në tubacionet e gazit, 20 të vdekur, qindra të plagosur Tajvan, shpërthim në tubacionet e gazit, 20 të vdekur, qindra të plagosur
Të paktën 20 persona kanë humbur jetën, ndërsa 270 të tjerë janë plagosur si pasojë e shpërthimeve të njëpasnjëshme të tubacioneve të gazit në Tajvan.
KOMENTO
 
 
Erdogan krahason metodat e Izraelit me ato të Hitlerit Erdogan krahason metodat e Izraelit me ato të Hitlerit
Kryeministri islamo-konservator turk, mbështetës i vendosur i kauzës palestineze, bëri sot një kritikë fshikulluese kundër Izraelit duke krahasuar metodat e tij në ofensivësn kundër Gazës me ato të Adolf Hitlerit
KOMENTO | TE TJERA NGA BOTA
 
 
LAJME SPORT
Mourinho: Torres qėndron Mourinho: Torres qėndron
Sipas rregullave tė Ligės Premier, skuadra prej 25 lojtarėsh nuk ka tė drejtė tė pėrmbajė mė shumė se 17 lojtarė tė huaj, ndėrsa Blutė e kanė njė mė shumė pas transferimit tė Diego Costa, Didier Drogba, Cesc Fabregas dhe Filipe Luis
KOMENTO
 
 
Cannavaro: Messi-Suarez-Neymar, nuk funksionojnë në lojë Cannavaro: Messi-Suarez-Neymar, nuk funksionojnë në lojë
Fabio Cannavaro beson se Real Madridi është favorit për ta fituar La Ligan në edicionin e ri, ndërsa ka vënë në dyshim funksionimin e sulmit të Barcelonës me Lionel Messi, Luis Suarez dhe Neymar
KOMENTO | TE TJERA NGA SPORTI
 
  TV | News24 - Live
 
   
 
 
   
   
   
 
 
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
Sherr masiv pėr njė ėmbėlsirė, pėrleshen shqiptarėt me italianėt
 
 
BALKANWEB.TV
Tahiri: Ligji pėr policinė, hap pėr depolitizimin, Ndreu: Policėt presin trajtim dinjitoz
 
 
BALKANWEB.TV
Zbardhet axhenda e Papa Franēeskut, Ati i Shenjtė me makinė tė hapur nė Tiranė
 
 
BALKANWEB.TV
Reforma territoriale, debati Rama-Dule
 
 
BALKANWEB.TV
Bombardohet njė treg nė Gaza, vriten 17 persona dhe plagosen 200 tė tjerė
 
 
BALKANWEB.TV
Ja si argėtohen kroatėt pas pėrmbytjeve nga shiu
 
 
BALKANWEB.TV
Itali, sekuestrohen 300 kg drogė, nė njė rulotė qė vinte nga Shqipėria
 
 
BALKANWEB.TV
Basha: Marrėveshja me CEZ, krim financiar. Vjedhja, 600 herė mė e madhe se ajo nė BSH
 
 
BALKANWEB.TV
Kamerat e sigurisė kapin "fantazmėn" e teatrit
 
 
BALKANWEB.TV
Duken si dallgė tė vogla, por arrijnė dhjetė metra
 
 
BALKANWEB.TV
Bota ne nje minute, fotot top te ditės
 
 
BALKANWEB.TV
Polici e ndalon pa shkak nė rrugė, nje makine tjeter perplaset mbi te tijėn
 
 
BALKANWEB.TV
Supervjedhja nė BSH, Fullani: Thesaret nuk janė prekur
 
 
BALKANWEB.TV
Komuna Fratar protestė kundėr “Territoriales”: Nuk zgjidhen problemet 15 km larg Ballshit
 
 
BALKANWEB.TV
Rikonstruktohet urgjenca nė QSUT, Manastirliu: Shėrbim cilėsor ndaj pacientit
 
 
 
 
FOTOGALERI
Alicia Keys shtatzėnė pėr herė tė dytė
 
 
FOTOGALERI
Provokon Justin, poston foto tė Orlando Bloom duke qarė
 
 
FOTOGALERI
Selfiet mė tė ēmendura qė keni parė ndonjėherė
 
 
FOTOGALERI
Nicolas Sarkozy me pushime, kontrollon ‘stolitė’ e familjes
 
 
FOTOGALERI
Mario Goetze, fund-shpinė Botėrore
 
 
FOTOGALERI
Raffaella Fico - Gianluca Tozzi, pėrkėdhelje tė nxehta nė det
 
 
FOTOGALERI
Hilary Duff, bikini dhe masazh hot ne breg
 
 
FOTOGALERI
Afrikė e Jugut, delfinėt si serfistėt, tufa kalon nje dallgė
 
 
FOTOGALERI
Jessica Alba, me bikini pėr Maxim
 
 
FOTOGALERI
Jessica Simpson dhe Jessica Biel, yjet mė seksi
 
 
FOTOGALERI
Martohet Bihteri, ja fotot e dasmės
 
 
FOTOGALERI
Miley Cyrus selfie seksi
 
 
FOTOGALERI
Miranda s’do t’ia dijė pėr sherrin, Bloom-Bieber, pozon topless
 
 
FOTOGALERI
Kur fotot me barkun e madh i bėn babai
 
 
FOTOGALERI
Politikania dhe doktoresha mė seksi nė botė!
 
 
FOTOGALERI
Vildane Zeneli nudo nė Ibiza
 
 
FOTOGALERI
Selfie nė vendin dhe kohėn e gabuar
 
 
FOTOGALERI
Concordia e parė nga lart, kėrcimi i rimorkiatorėve