BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
ARTIKUJ TEK
Sport
26 Maj 2013 - 22:30 | LAJME
TRANSLATE
 
Barcelona fiton derbin, 100-pikëshi shumë pranë
NGA: EDUARD ILNICA
Barcelona fiton derbin, 100-pikëshi shumë pranëTIRANE-Tashmë kur mbetet edhe një javë për të përfunduar kampionati spanjoll, synimi i Barcelonës, arritja e 100 pikëve gjatë një sezoni, po bëhet realitet. Me fitoren e fundit në derbi me Espanjolin 2-0, katalanasit janë ngjitur në kuotën e 97-pikëve dhe mungojnë vetëm 3 pikë për të kapur rekordin. Ndeshja e fundit është në shtëpi për Barcelonën dhe shanset janë që ta arrijë këtë sukses historik, një ngushëllim pas eliminimit nga Liga e Kampioneve, pasi çështja e titullit nuk ka qenë problem. Ka rënë në sy barazimi 3-3 i Realit me Sociedadit. Ky i fundit humb terren ndaj Valencias për një vend në Ligën e Kampioneve. Gjithsesi, ka shpresë në javën e fundit.

JAVA E 37-TË
Ath Bilbao – Levante 0-1
Atl. Madrid – Mallorca 0-0
Betis – Zaragoza 4-0
Espanyol – Barcelona 0-2
Getafe – Rayo Vallecano 1-2
Malaga – La Coruna 3-1
Osasuna – Sevilla 2-1
Sociedad – Real Madrid 3-3
Valencia – Granada 1-0
Valladolid - Celta Vigo 0-2

RENDITJA
1 Barcelona 97
2. Real Madrid 82
3. Atl. Madrid 73
4. Valencia 65
5. Sociedad 63
6. Malaga 57
7. Betis 55
8. Vallecano 52
9. Sevilla 47
10. Getafe 47
11. Levante 45
12. Espanyol 44
13. Ath Bilbao 44
14. Valladolid 43
15. Granada 39
16. Osasuna 39
17. La Coruna 35
18. Celta Vigo 34
19. Zaragoza 34
20. Mallorca 33

(d.b/BalkanWeb)
    Kthehu Dėrgo Printo Home
Komento
       Shqiperia
28 Gusht 2014
INUK pėrplaset me banorėt pėr prishjen e banesės. Pronarja: U shkel vendimi i gjykatės
Prishja e njė banese 2-katėshe nė Rrugėn e Elbasanit nga Inspektoriati i Ndėrtimit, ka sjellė kundėrshti tė banorėve, disa prej tė cilėve janė shoqėruar nga forcat e rendit. Pronarja e objektit ka akuzuar INUK-un se ka shkelur ligjin pasi vendimi i gjykatės i lejonte 10 ditė afat pėr ankimim tė vendimit+VIDEO
KOMENTO
       Kosova
28 Gusht 2014
KFOR, EULEX dënojnë aktivitetet ilegale në kufi
KFOR-i i ka dënuar ashpër të gjitha "kalimet ilegale të linjës administrative të kufirit" dhe çfarëdo veprimi të dhunshëm apo ilegal
KOMENTO
       Rajoni
28 Gusht 2014
Përplasje me armë në kufirin Serbi-Kosovë, vriten një shqiptar dhe një polic serb
Një shqiptar është vrarë dhe një tjetër është plagosur sot në orët e para të mëngjesit në kufirin Serbi-Kosovë (Merdarë). Viktima është Fatmir Mehmeti nga fshati Dumnicë e Epërme, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”
KOMENTO
       Bota
28 Gusht 2014
NATO: Mbi 1 mijë ushtarë rusë operojnë në Ukrainë
Agjencitë perëndimore të lajmeve po e citojnë një oficer ushtarak të NATO-s duke thënë se aleanca beson që “mbi 1 mijë ushtarë rusë” janë duke operuar brenda Ukrainës
KOMENTO
       Sport
28 Gusht 2014
Ja largimet e bujshme nga kombëtaret pas Botërorit
Zgjatet lista e lojtarëve që gjatë pushimeve vendosën t'i thonë lamtumirë skuadrave kombëtare. Për këtë, shkak mund të ketë qenë dhe ëndrra e Botërorit të Brazilit, një stimul shumë i madh për të gjithë dhe shumë vendosën që të thoshin mjaft me kaq.
KOMENTO
       Kulture
28 Gusht 2014
Xhufi: Shën Kozmai shenjtor? Ai është si Ballaban Pasha
Ribotimi para pak javësh i një artikullit tim të vitit 1995 mbi Kozma Etolin, atë kohë shkruar për gazetën e mirënjohur “Dita Informacion”, u prit nga një sulm i orkestruar anonimësh
KOMENTO (12)
       Metropol
28 Gusht 2014
Kova me akull, deputetja e BDI nominon Arian Canin e Edi Ramėn
Deputetja e BDI-sė, Ermira Mehmeti bėhet e para politikane dhe grua shqiptare nė Maqedoni e cila ka pranuar sfidėn e kovės sė akullit nė emėr tė mbledhjes sė fondeve pėr sėmundjen, ASL
KOMENTO
       Teknologji
28 Gusht 2014
Lamtumirë kujtimeve të këqija
Shkencëtarë neurologë amerikanë jo vetëm që kanë identifikuar pjesët e trurit që lidhin kujtimet me emocionet, por pretendojnë se janë në gjendje edhe t’i manipulojnë këto pjesë duke “zhdukur” kujtimet e hidhura
KOMENTO
      
 
 
  TV | News24 - Live
 
   
   
   
 
 
   
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
‘Kova me akull’, vajza hedh ujin e ftohtė ngjitur mbi kalė, bie poshtė
 
 
BALKANWEB.TV
INUK pėrplasje me banorė pėr prishjen e banesės 2 katėshe
 
 
BALKANWEB.TV
Vlorė, tritol makinės nė ecje. Vdes biznesmeni, plagoset pasagjerja
 
 
BALKANWEB.TV
Kova me akull, deputetja e BDI nominon Arian Canin e Edi Ramėn
 
 
BALKANWEB.TV
PD: Nėn propagandėn e kryeministrit godet sėrish tritoli. Rama: Jeni kthyer si zėdhėnės tė krimit
 
 
BALKANWEB.TV
Gjenden nė fund tė liqenit tė Pogradecit trupat e dy tė rinjve
 
 
BALKANWEB.TV
Djali qė adhuron kafshėt: Perqafimi me luanin me bėri shumė tė lumtur
 
 
BALKANWEB.TV
Atentat me tritol nė Vlorė, shpėrthen makina, 1 i vdekur, 2 tė plagosur
 
 
BALKANWEB.TV
Jeta e foshnjės 16-muajsh peng i ilaēit qė mungon nė Pediatri, QSUT pret tenderin
 
 
BALKANWEB.TV
Ndėrtimi nė Dajt, Ristani: Asnjė procedim, krimi mjedisor me bekimin e Ramės
 
 
BALKANWEB.TV
Rivitalizimi i sheshit “Iliria” nė Durrės, nis puna pėr heqjen e shatėrvanit 85-vjeēar
 
 
BALKANWEB.TV
“Eagle 8”, Arvizu: Shqipėria krah NATO-s. Kodheli: Do qėndrojmė pro aleatėve
 
 
BALKANWEB.TV
9 vjeēarja humb kontrollin e armės, vret instruktorin e saj
 
 
BALKANWEB.TV
Vlorė, shkarkohet drejtori i Spitalit Psikiatrik, kapet me shkelje nė tendera dhe emėrime
 
 
BALKANWEB.TV
Vrasja nė Vlorė, viktima i sapoliruar nga burgu
 
 
 
 
FOTOGALERI
Lily Allen dhe Miley Cyrus, cfarė kėrcimi nė skenė
 
 
FOTOGALERI
Rihanna pushime nė Sicili, stil gjithmon tė veēantė
 
 
FOTOGALERI
Iguana gati pėr zhytje
 
 
FOTOGALERI
Pėrkėdhelje nė natyrė, kur kafshėt perqafohen
 
 
FOTOGALERI
Konferencė me Merkel, Rama pėrgatit fjalimin me ekipin
 
 
FOTOGALERI
Londėr, truku qė duket, magjistari mbahet i varur me litarė
 
 
FOTOGALERI
Jennifer Aniston: Nuk jam njė dėshtake edhe pse nuk kam fėmijė
 
 
FOTOGALERI
Lady Gaga zbret nga avioni, por ka harruar pantallonat
 
 
FOTOGALERI
Festivali i Venecias, ja disa nga protagonistėt nė tapetin e kuq
 
 
FOTOGALERI
Kim Kardashian, mahnitėse me tė bardha nė Hollywood
 
 
FOTOGALERI
Vlorė, tritol makinės nė ecje. Drejtuesi vdes, plagoset pasagjerja 19-vjeēare
 
 
FOTOGALERI
Lara Bingle, krejtėsisht nudo nė plazh
 
 
FOTOGALERI
\'Tomatina\' festa e ēmendur
 
 
FOTOGALERI
Ja kush zgjidhet Miss ISIS-i
 
 
FOTOGALERI
Vesa Luma me pushime, poston tė pasmet nė Instagram!
 
 
FOTOGALERI
Pozon nudo pėr tė dashurin, fotot pėrfundojnė nė faqe pornografike
 
 
FOTOGALERI
Qyteti i femrave u bėn ftesė beqarėve
 
 
FOTOGALERI
Mario Balotelli pikturon stemėn e Liverpoolit ne fytyrė