Të paktën një person u vra dhe 10 të tjerë u plagosën pas shembjes së një ndërtese në qytetin portual të Karaçit të Pakistanit, thanë punonjësit e shpëtimit për mediat të martën.

Sipas raportimeve, një ndërtesë katërkatëshe në ndërtim e sipër u shemb në zonën e qytetit të Sarjanit dhe për pasojë 11 persona mbetën të bllokuar nën rrënojat e saj dhe pësuan lëndime.

Policia dhe ekipet e shpëtimit arritën në vendngjarje dhe filluan operacionin e shpëtimit duke përdorur pajisje për të hequr mbeturinat, raportojnë mediat lokale.

Të gjitha viktimat e bllokuar u gjetën pas operacionit të shpëtimit dhe u transferuan në një spital ku një 27-vjeçar u nënshtrua plagëve të marra gjatë trajtimit.

Shumica e viktimave duke përfshirë të ndjerin ishin punëtorë që ndërtonin ndërtesën fatkeqe, sipas mediave lokale.

Whatsapp Image 2022 08 16 At 11.18.22 Pm

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb