Forcat e Armatosura vazhdojnë punën e tyre edhe pse ka kaluar rreth 1 muaj pas përmbytjeve. Dy ura në Delvinë e Dropull të dëmtuara gjatë përmbytjeve janë ndërtuar nga ushtria.

Ministria e Mbrojtjes bën me dije se 6 mijë banorë në 10 fshatra komunikojnë tani lehtësisht me pjesën tjetër të vendit.

Ministrja Xhaçka inspekton dy urat në Vanë dhe Përroin e Rrapishteve

Në Dropull Xhaçka shoqërohej nga ministrja Mirela Kumbaro.

(e.f/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: