Një shkëmbim zjarri mes policisë, ushtarëve dhe personave të armatosur në Meksikën qendrore la të vdekur dhjetë të dyshuar dhe katër të plagosur të martën.

Prokurorët në shtetin e Meksikës, i cili kufizohet me Mexico City, thanë se tre detektivë u plagosën gjithashtu në betejën me armë. Plagët e tyre me sa duket nuk ishin kërcënuese për jetën.

Të shtënat ndodhën të martën rreth 80 milje (130 kilometra) në jugperëndim të qytetit të Meksikos, në qytetin Texcaltitlan, kur të dyshuarit hapën zjarr ndaj policisë.

Prokurorët thanë se detektivët sekuestruan 20 pushkë, pistoleta dhe uniforma të stilit ushtarak dhe jelek antiplumb në vendngjarje. Zona ka qenë skenë e vrasjeve dhe zhvatjeve të shpeshta nga bandat e drogës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb