Sot ata janë idhujt e shumë fëmijëve e jo vetëm, por nëse do rikthehemi disa vite pas, asnjë nuk do të mund t’i njihte këto lojtarë. Është e pabesueshme sesi këta futbollistë kanë përjetuar transformime kaq të thella.

Nga Gareth Bale, Alexis Sanchez tek Cristiano Ronaldo sa për të përmendur disa. Një vend në listë patjetër qe ka edhe Marouane Fellaini që pothuajse nuk njihet fare që nga periudha para se të kalonte në Angli.
d78b7de65876db0077e76d2062c66470
“Kur isha i vogël, mendoja se do të bëhesha helikopter”, deklaron Garreth Bale. Ndoshta nga foto e tij nuk është se duket shumë ndryshe.

Nëse do të zgjidhej vetëm një, atëherë Marouane Fellaini do ishte ai që nuk ngjan fare me atë që duket sot. Belgu i shumë përfolur së fundmi i është bashkuar futbollistëve biond.

(e.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb