TIRANË

Kreu i PD-së Lulzim Basha sjell një tjetër dështim sipas tij të kryeministrit Edi Rama në 8 vite. Ai thotë se sipas Organizatës Ndërkombëtare të Punës, Shqipëria është vendi me informalitetin më të lartë se mesatarja europiane.

“41 ditë deri më 25 prill
100 dështimet e Ramës në 8 vite
Sa është norma e informalitetit në Shqipëri, në krahasim me vendet e Europës?
Përgjigja, më e larta.
Organizata ndërkombëtare e Punës raporton se Shqipëria është vendi me informalitetin më të lartë se mesatarja europiane”, shkruan Basha.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb