Kryeministri në ikje i Kosovës, Ramush Haradinaj në 101- vjetorin e vdekjes së kryeministrit të parë të Shqipërisë e ka cilësuar Ismail Bej Vlorën ose Ismail Qemalin si jo vetëm burrë shteti por Themelues të Shqipërisë.

Ai thotë se pavarësisht se Qemali vdiq 101 vite më parë, zemra e tij e madhe rreh në çdo shqiptar.

 

STATUSI I RAMUSH HARADINAJT

Kur përmendet emri i tij, kujtojmë Plakun me flamur në dorë. Ismail Bej Vlora, nuk ishte vetëm burrë shteti. Ai ishte Themelues i Shqipërisë. Zemra e tij e madhe, pushoi së rrahuri 101 vite më parë, por ajo rrah në secilin prej nesh.

Lavdi!

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb