SHKUP

Në 110 vjetorin e Kongresit të Alfabetit të Gjuhës Shqipe presidenti Ilir Meta është ndalur në një vizitë në Çarshinë e Shkupit.

I shoqëruar nga kryetari i Parlamentit Talat Xhaferri, zv.kryeministri i Kosoves, Bujar Osmani, kryetari i BDI, Ali Ahmeti si edhe ministra, deputete e drejtues te pushtetit vendor, perfaqesues te partive politike shqiptare ne Maqedoni, kreu i shtetit Shqiptar ka bërë një shëtitje në Carshinë e Shkupit.

I pranishëm ishte edhe ambasadori i Kosovës në Maqedoni, Gjergj Dedaj, ndërsa ecjes në këmbë i janë bashkuar edhe shumë shqiptarë të Shkupit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb