Pas aksionit të përbashkët policor Shqipëri-Greqi, që u finalizua me sekuestrimin e 137 kg kokainë në Durrës, vjen një reagim nga ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj.


Ky i fundit përmes një postimi në ‘Twitter’ Lleshaj theksoi se operacioni “Kuito” ishte një tjetër provë e pjekurisë profesionale kundër krimit të organizuar. Mes të tjerash ai tha se; ‘e gjitha vazhdon’.


““KUITO” një tjetër provë e pjekurisë profesionale dhe e angazhimit serioz të PSH në luftën kundër krimit të organizuar, i cili ka marrë sot një goditje domethënëse.
Përgëzime për PSH dhe falënderime për partnerët tanë ??????
E gjitha vazhdon…”, shkruan Lleshaj.
(ed.me/BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb