Kur një “çun për shpi” ju hap derën për të hyrë në botën e tyre, ju do të përjetoni një kohë të mrekullueshme. Nëse mendoni se të qëndroni në ambiente të mbyllura ose të argëtoheni pa ndonjë turmë rrotull tingëllon e mërzitshme, ju sapo i jeni futur një aventure të këndshme, sepse ato do t’ju vërtetojnë disi se mund të jetë argëtuese.

Takimi me një person të tillë mund të jetë çuditërisht i këndshëm, sepse ata mund t’ju bëjnë të bini në dashuri menjëherë, mu në mes të dhomës së ndenjes!

Por nëse jeni akoma në dyshim, ne dëshirojmë t’ju tregojmë disa nga avantazhet e rënies në dashuri me një person që shijon ngrohtësonë dhe kënaqësinë që i fal shtëpia e vet.

Nëse një person i tillë ju ka zgjedhur, do të thotë se keni bërë diçka të mahnitshme për të tërhequr vëmendjen e tyre.

Mendojeni pak, nëse një person që dëshiron të qëndrojë gjithnjë në shtëpi e ka nxjerrë këmbën jashtë dyerve të shtëpisë së tij për të dalë në një takim me ju, atëherë ka diçka të veçantë tek ju me të cilën ata dashurohen.

Nëse ata vishen bukur, ju e dini që ata po e bëjnë këtë për ju.

Përveç rastit nëse ata janë duke dalë, kanë një mbledhje, ose dikush është duke ardhur për një vizitë, ju do të dini se ata bëjnë përpjekje për t’u dukur mirë vetëm për ju. Që përson i tillë të bëjë këtë është padyshim një trajtim i veçantë, sepse ka më shumë të ngjarë të vlerësojnë rehatinë mbi bukurinë.

Ata me siguri dinë të gatuajnë ushqime të shijshme.

Meqenëse ata nuk dalin edhe aq shumë, ata me siguri gatuajnë në shtëpi, eksperimentojnë dhe të përsosin aftësitë e tyre si kuzhinier. Prandaj, nëse vendosni të jetoni me ta, të jeni të sigurta që do të shërbeheni me vakte të shijshme çdo ditë!

Ata nuk do të flirtojnë me të tjera në pab-e, sepse as që nuk shkojnë aty.

Një person i cili qëndron brenda shtëpisë shumicën e kohës nuk ka shumë të ngjarë të dalë në një pijetore për të njohur dikë nëse ata tashmë janë po dalin me ju. Ju mund të ngushëlloheni me faktin se ata kanë më shumë gjasa të qëndrojnë besnikë ndaj jush.

Duke qëndruar në shtëpi, ju të 2 mund të kurseni shumë para gjithashtu.

Nuk hani jashtë, nuk lini bakshishe apo nuk paguani për parking, ju do të kurseni një shumë të madhe të parave. Ju mund t’i përdorni këto kursime për gjëra që kanë më shumë rëndësi për të dy.

Askush nuk e kupton nevojën për hapësirë personale më mirë sesa ata.

Ndryshe nga bota e jashtme, një shtëpi shpesh është më pak e mbushur me njerëz, veçanërisht shtëpia e një personi të tillë. Në fund të fundit, ata janë dikush që e preferon më së shumti shoqërinë e tyre. Ata gjithashtu do ta kuptonin nevojën për hapësirë personale dhe do të respektojnë privatësinë tuaj ashtu sikurse ata presin që të tjerët të respektojnë të tyren.

Ata zakonisht kanë shtëpi super të rehatshme.

Nëse do të qëndroni në shtëpinë tuaj për një periudhë të gjatë kohore, atëherë më mirë do ta bëni atë të qetë. Organet e shtëpisë e dinë këtë. Gjithashtu, ata do të kenë shumë kohë për të mbajtur në rregull shtëpinë e tyre. Edhe nëse punojnë nga shtëpia, ata ende do të kursejnë shumë kohë duke mos pasur nevojë të bëjnë udhëtime.

Do të keni mjaftueshëm kohë për t’u lidhur më shumë me njëri-tjetrin.

Me gjithë kohën që ata kanë në duar, ju të dy me siguri do të keni shumë kohë për t’u lidhur. Qoftë duke parë filma së bashku, duke ndihmuar njëri-tjetrin në kuzhinë ose thjesht duke u përqafuar në divan, do të keni momente më të çmuara me ta sesa me dikë që është një person aventurier.

Ata me siguri kanë abonim në Netflix ose në Amazon Prime.

Kur nuk dilni shumë, ju keni plot kohë për të shikuar filma interesante dhe shfaqje televizive. Shtëpia e një personi të tillë do të jetë padyshim e pajisur mirë për të. Kolltukë të rehatshëm, një TV i madh dhe padyshim që lidhjet transmetuese janë një domosdoshmëri për ta.

Ata janë ekspertë të librave ose filmave, kështu që gjithmonë do të merrni sugjerime të shkëlqyeshme.

Nëse shoqëroheni një person të tillë, ata ka të ngjarë t’i duan filmat dhe / ose librat. Sigurohuni që nëse keni nevojë të lexoni një libër ose të shikoni një film, ata do të dinë saktësisht se çfarë të rekomandojnë.

Ata janë një mjeshtër për ta mbajtur shtëpinë të pastër dhe të rehatshme.

Një shtëpi e papastër nuk mund t’i përkasë kurrë një “çuni për shtëpi”. Një person i tillë do ta donte shtëpinë e vet mjaftueshëm sa për ta bërë gjithmonë xixë. Dhe ka shumë të ngjarë që ata kurrë nuk do t’ju lejojnë të pastroni shtëpinë e tyre sepse besojnë se vetëm ata mund të pastrojnë çdo cep të saj. Qëndrim të këndshëm!

Ata nuk kërkojnë miratim shoqëror.

Shtëpia e tyre është bota e tyre. Dhe ata nuk shqetësohen për t’u bërë përshtypje njerëzve të tjerë. Ata kanë shtëpinë e tyre, ata ju kanë ju dhe rrethin e tyre të ngushtë të miqve. Kjo është gjithçka që ju nevojitet në jetë.

Ata kanë një rreth shumë të vogël miqsh dhe mikeshash.

Duke qenë persona që u pëlqen të qëndrojnë në shtëpi nuk do të thotë se janë antisocialë. Mund të jenë shumë social, por rrethi i tyre shoqëror është i vogël. Gjëja e mirë për ju është që nuk do të duhet të mësoni përmendësh shumë emra ose të përpiqeni të lini përshtypje tek shumë njerëz për të cilët i dashuri juaj është i interesuar.

Dhe me siguri do të ketë edhe kafshë shtëpiake super të përkëdhelura …

Dhe ka një shans të madh që ata tashmë e kanë një shoqërues të mbuluar me gëzof në shtëpi, me të cilin luanin para se ju të dy të takoheshit.

Dhuratat tuaja kanë të ngjarë të jenë të bëra në shtëpi ose të punuara me dorë.

Të bëra posaçërisht për ju, dhuratat për ditëlindjen dhe përvjetorin tuaj ndoshta do të punohen me dorë nga i dashuri juaj. Ata do t’i kushtojnë më shumë vëmendje asaj që doni dhe do t’i krijojnë vetë dhuratat, në mënyrë që ajo që merrni të jetë tërësisht unike.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: