Ish-deputeti i PD, Genc Pollo ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me takimin që Presidenti Amerikan Donald Trump me vendet anëtare të NATO-s që kanë plotësuar objektivin e shpenzimeve 2% të PBB për mbrojtjen.

Referuar deklaratës së kryeministrit, se e ka plotësuar këtë shifër, Pollo shkruan se Presidenti Trump nuk e ka ftuar Ramën, në këtë mbledhje, ndërsa shtron pyetjen: A ka gënjyer qeveria me shfrat? Apo tjetër arsye?

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb