Shkëndija mori fitoren e parë në kampionat. Skuadra e Shaqirit triumfoi 2-0 në Tetovë nda FK Skopje.

Vendasit do merrnin avantazhin që në minutën e gjashtë, pas një autogoli të Kirovski.

FK Skopje do djalloste gjithçka brenda pjesës së parë. Në minutën e 33-të Hristovski ndëshkohet me karton të kuq. Në të 37-tën, Kirovski merr të dytin të verdhë.

Me 2 lojtarë më pak në fushën e lojës, rikthimi në garë u bë i pamundur.

Billali do fiksonte shifrat përfundimtare në 2-0, në minutën e 62-të. Sfida vlejti për javën e dytë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: