2 sezone. Kaq ka zgjatur aventura e Edinson Cavanit te Manchester United. Klubi ka zyrtarizuar përfundimin e bashkëpunimit me uruguajanin, pasi në sezonin e fundit nuk fitoi dot rolin e protagonistit, me 2 gola në kampionat.

 

 

“Do të na mungojë përvoja juaj dhe guida juaj” – shkruan Manchester United. Cavani ka një karrierë të suksesshme, ku më parë ka qenë pjesë e PSG, Napoli dhe Palermo.

 

(BalkanWeb )

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb