Personi që shihni në foto është 32-vjeçari Roney Schelb, nga Brazili, i cili ishte kthyer në tmerrin e shumë vajzave e grave në disa shtete të botës.

Roney Schelb u premtonte grave të ndryshme që njihte në internet se do t’u jepte 2000 dollarë në këmbim të pozave erotike. Pasi merrte pozën, ai nuk iu jepte para, por i kërcënonte të dërgonin të tjera, ose do t’ua çonte fotot familjarëve, fëmijëve, të afërmve, etj.

Kërcënimet e tij vazhdonin deri në atë pikë sa i detyronte disa prej grave të kryenin marrëdhënie me të panjohur e t’i dërgonin foto nga skena, e madje të vendoseshin edhe në pozicione seksuale me kafshë.

Viktimat e tij ishin që nga vajzat e mitura e deri te gratë në moshë të mesme, në 11 shtete të Brazilit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb