Nga: ENEIDA CAKERRI

4-5 patate
1 vezë
4-5 lugë miell
Kripë
Piper të zi
Vaj ulliri
100 gr mozzarella
200 gr djathë gouda
100 gr proshutë

Ziejmë patatet dhe i shtypim sa të bëhen pure. Shtojmë vezën, miellin, kripën, piperin e zi dhe i trazojmë. Shtrojmë një shtesë me patate, djathë gouda, mozzarella dhe proshutë. Vazhdojmë me një shtresë me patate dhe djathë gouda akoma. E pjekim me 220 gradë për 30 minuta.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb