Një 23-vjeçare italiane, e cila punonte si vullnetare, u rrëmbye nga një grup personash të armatosur në Kilifi, në bregdetin kenian. Ngjarja në fjalë u bë e ditur nga policia vendase.

Sipas policisë afrikane vajza u rrëmbye mbrëmjen e së martës gjatë një sulmi ku i plagosën 5 persona.

Tgcom shkruan se në të shkuarën fundamentalistë islamikë në Somali kanë rrëmbyer të huaj që punojnë në këto vende.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: