TIRANE

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që urimin e parë për këtë ditë të shënuar për vendin, 74-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë, ta bëjë përmes rrjeteve sociale.


Përmes një postimi të shkurtër në ‘Facebook’, Rama uron shqiptarët për festën kombëtare.


“MIRËMËNGJES ?
dhe GËZUAR DITËN E ÇLIRIMIT??”, shkruan Rama, ndërsa ka zgjedhur si foto pamje nga Varrezat e Dëshmorëve.


Rama

Kujtojmë se dje kreu i qeverisë shqiptare festoi 28 Nëntorin, në qytetin simbol të Pavarësisë, Vlorë, ku dhe vendosi kurorë me lule në Sheshin Flamuri.

(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: