Barcelona është në kërkim të një sulmuesi për sezonin që vjen. Katalanasit, sipas Mundo Deportivo, i kanë bërë ofertën e parë Bayernit për Robert Lewandowskin. Bëhet fjalë për një propozim që kap vlerën e 32 milionë euro.

 

O8
O8

E menjëhershme ka qenë përgjigja e gjermanëve, me drejtuesit e kampionëve të Bundesligës që nuk kanë pranuar assesi këtë ofertë, e cila është vlerësuar si tejet e ulët.33 vjeçari polak Lewa është i hapur një largim nga Allianz Arena, por fillimisht duhen bindur bavarezët. Futbollisti i lindur në Warsaw ka realizuar 35 gola.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb