TIRANE- Një 37-vjeçar nga Tirana ka kërkuar urdhër-mbrojtje, pasi akuzon ish-gruan për dhunë psikologjike.

Rasti në fjalë është denoncuar në komisariatin nr.1 në kryeqytet. Burime zyrtare thanë se dje u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes për shtetasin L. T., vjeç 37, i cili akuzon shtetasen me inicialet E. K., vjeç 34, për dhunë psikologjike.

Materialet u referuan në Gjykatën e Shkallës së Parë Tiranë. Ligji Nr. 9669, datë 18.12.2006. “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb