Ka kaluar gati gjysmë viti nga vrasja brutale e Caroline Krauts nga burri i saj, Babi Anagnostopoulos, në shtëpinë e tyre në Glyka Nera, Greqi dhe e ardhmja e vajzës së tyre njëvjeçare, Lydia, është një çështje vendimtare.

Kujdesi për të voglën u vendos të enjten në mëngjes në gjykatë .

Caroline Crouch 3

Lydia ishte vetëm 10 muajshe kur babai i saj vrau nënën e saj me duart e tij. Që atëherë, ajo ka jetuar me prindërit e Caroline në Alonissos, në ishullin ku u rrit 20–vjeçarja.

Sipas raportit të MEGA, të dy palët ranë dakord që vajza e vogël të qëndrojë me gjyshen e saj Susan dhe gjyshin David, prindërit e Caroline në pritje të vendimit përfundimtar për kujdestarinë e saj në muajt e ardhshëm, ndërsa ajo do të monitorohet nga psikologët e fëmijëve .

Prindërit Babi Anagnostopoulos tani janë shpërngulur në Alonissos.

Ai foli përmes avokatit të tij duke thënë:

“Më vjen keq për vajzën time. Unë nuk dua asnjë mosmarrëveshje ligjore mbi kujdestarinë e Lydia. Unë jam i interesuar për interesin e fëmijës tim dhe edukimin e tij të duhur “.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: