Një person ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur nga të shtënat me armë zjarri në një supermarket në shtetin Richland të Uashingtonit.

I plagosuri është një punonjës dyqani i cili i është nënshtruar një operacioni dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Policia e identifikoi sulmuesin, i përshkruar si një burrë i bardhë i moshës së mesme i armatosur me armë, i njohur tashmë për forcat e rendit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb