TIRANË- 80 amerikanë “Kori i Kolegjit të Masterit”, Kaliforni kanë kënduar sot para parlamentit shqiptar këngë patriotike.

Ky gjest u bë me qëllim ndërgjegjësimin e deputetëve shqiptarë në mënyrë që ata të punojnë për popullin shqiptar.

Interpretimi i Himnit tonë kombëtar dhe disa këngëve të njohura shqiptare si Xhamadani vija-vija, ishte tepër emocionues për t’u dëgjuar, por asnjë nga deputetët e Kuvendit nuk qëndroi për t’i ndjekur, qoftë për kënaqësi, apo edhe për të marrë mesazhin që kërkonte të përcillte grupi i korit të amerikanëve.

(m.k/ma.ar/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb