Më në fund pas 9 vitesh, Dinamo rikthehet në elitën e futbollit shqiptarë. Me të drejtë tifozët dinamovit festojnë për këtë rikthim në Superligë, por festojnë edhe dashamirësit e futbollit pasi bëhet fjalë për një nga tre klubet më të rëndësishme të futbollit shqiptarë. Blutë mposhtën Vorën duke siguruar në këtë mënyrë matematikisht rikthimin e tyre në majën e futbollit shqiptarë. 17 here fituesit e titullit kampion, 15 herë fituesit e Kupës së Shqipërisë, pritet ti japin më shumë ngjyra sezonit të ardhshëm pasi donatorët premtojnë rikthimin e Dinamos së madhe. Sezonit e ri tifozët e futbollit shqiptarë do të kenë mundësi të shijë jo vetëm derbin Tirana-Partizani pasi tashmë kryeqyteti do të përfaqësohet edhe nga Dinamo.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: