TIRANE- Nëntë vjet pezullim është dhënë të martën nga drejtësia e FIFA-s ndaj  Jérôme Valcke, sekretari i Përgjithshëm i FIFA-s.

Francezi, 55 vjeç, i pezulluar që nga 8 tetori, është akuzuar nga shtypi britanik për implikimin në çështjen e shitjes së biletave në tregun e zi për Botërorin 2014 në Brazil. Një gjobë prej 100.000 franga zvicerane është vënë ndaj tij.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: