TIRANË

Presidenti Ilir Meta, në një konferencë për mediat, u pyet nëse do ta dekretonte qeverinë e re, në rast se zgjedhjet fitohen nga Edi Rama.

Meta theksoi se për të parë këtë gjë, duhet të presim pas 25 prillit.

“Për dekretim të qeverisë, presim pas 25 prillit. Për paditë, do kemi padi të tjera në ditët në vazhdim dhe shpresojmë që drejtësia të veprojë.

Do të çojmë prova konkrete si funksionon skema skandaloze e fuksave. Edhe një javë e nuk ka më patronazhistë”, u shpreh Meta.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: