KOSOVA

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur për seancën e konstituimit të Kuvendit dhe shanset që qeveria e tij e dytë të votohet sot.

Kurti thotë se po bëhen gjithë përgatitjet dhe gjasat janë që sot qeveria e re të marrë miratimin nga parlamenti i ri.

“Jemi duke bërë përgatitjet. Shpresojmë më të mirën dhe gjasat i kemi shumë të mira”, ka thënë Kurti.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb