Ndonëse rastet e reja me koronavirus po shënojnë një rritje të ndjeshme, për shkak edhe të mbërritjes së variantit Delta, duket se shkollat nuk do të mbyllen, për të vijuar mësimin online.

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, shkruan në “Facebook” se ka nisur puna për rregullimin e mjediseve të brendshme e të jashtme të shkollave tona, lyerjen, dezinfektimin, në mënyrë që çdo gjë të jetë gati më datë 1 shtator për nxënësit.

“Mirënjohje 🙏 për punonjësit e njësive të vetëqeverisjes vendore, të cilët tashmë kanë filluar rregullimin e mjediseve të brendshme e të jashtme të shkollave tona, lyerjen, dezinfektimin, e plot punë të tjera në mënyrë që çdo gjë të jetë gati më datë 1 shtator për nxënësit që do të zhvillojnë mësimin plotësues.👍”, shkruan ministrja Kushi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb