Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha shprehet i sigurt se Basha i ka kthyer përgjigjet të qartë kërkesës së ambasadores së SHBA, Yuri Kim.

Madje Berisha në konferencë e ka falenderuar publikisht Bashën dhe e ka përgëzuar për përgjigjen.

Sipas tij, Basha i ka kërkur znj.Kim fakte , dokumenta e prova për akuzat e SHBA mbi Sali Berishën për shpalljen ”non-grata”.

PYETJA: A i druhet Berisha një tradhëtie në PD?

BERISHA: Kryetari i PD i është përgjigjur kërkesës së znj.Kim, paraqisni fakte, dokumenta, prova. Kjo është një përgjigje që i ka dhënë znj.Kim. E falenderoj dhe e përgëzoj. Kjo është e vetmja kërkesë që unë kam.

Nuk kam kërkesë për ndryshim vendimi, por për shpifjen që është bazuar vendimi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb