Kryeministri Edi Rama në vazhdimësi të fjalimit të djeshëm i është rikthyer sërish statistikave për pagat.

Rama i përgjigjet me një krahasim pyetjes ‘’A janë rritur a s’janë rritur pagat?’’. Sipas tij në 2006 fondi i pagave ishte 45.5 miliardë lekë, kurse tashmë deri në fillim të 2021 shon 71.1.

Me këto shifra do të thotë se në 14 vite fondi i pagave është rritur me 56%.

STATUSI NGA EDI RAMA

MIRËMËNGJES 😊

dhe me këto dy shifra për fondin e pagave të shtetit, për thuajse të njëjtin numër punonjësish, ku mund të shihni përgjigjen e qartë të pyetjes, “A janë rritur a s’janë rritur pagat?”, ju uroj një ditë të mbarë

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb