TIRANE-Adnan Januzaj nuk është ftuar nga Belgjika për ndeshjet e ardhshme, mirëpo ai mund të luaj për përfaqësuesen e Kosovës.

Trajneri i Belgjikës, Marc Wilmots nuk e ka ftuar Adnan Januzajn për dy ndeshjet e ardhshme, por ky mund të jetë një lajm i mirë për Kosovën.

Burime të “Zërit” kanë thënë se babai i Adnanit, Abedini, është në bisedime me krerët e Federatës së Kosovës (FFK), që të paktën Januzaj të luajë ndonjë miqësore me Kosovën.

Januzaj është kritikuar shumë që nuk ka zgjedhur kombëtaren e Shqipërisë, ndërkohë që tani mund të ketë sërish përkrahjen e gjithë shqiptarëve nëse luan për Kosovën.

 (d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: