Pas operacionit kundër organizatës terroriste DEASH në Nangarhar në Afganistanin lindor, 615 pjestarë të grupit terrorist u dorëzuan te forcat e sigurisë.


 


Ministria e Mbrojtjes e Afganistanit tha se operacioni antiterrorist ishte organizuar në Achin të Nangarharit.


Para pjestarëve të forcave të sigurisë janë dorëzuar 615 pjestarë të DEASH-it, midis të cilëve gjenden gra dhe të mitur, si dhe shtetas të huaj.

 

Ministria tha se lufta dhe aktivitetet kundër terrorizmit janë duke vazhduar.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb