AFGANISTAN

Në bazën e NATO-s “Camp Arena” në Herat të Afganistanit është ulur flamuri në gjysmë shtizë për të nderuar major Klodian Tanushin, i cili ndërroi jetë në një spital në Letoni katër ditë pasi mbeti i plagosur në incidentin e 6 majit në kampin Adazi, ku  si pasojë e shpërthimit të një mine humbi jetën edhe nëtetarja Zarife Hasanaj.

Kontigjenti i V-të Paqeruajtes ka  nderuar sipas protokolleve ushtarake veprën sublime të dëshmoreve në rënë në Letoni.

Dita e premte u shpall ditë zi kombëtare, pasi iu dha lamtumira nëtetares Zarife Hasanaj.  Major Klodian Tanushi la pas tre fëmijë dhe bashkëshorten e tij, ndërsa mesazhe ngushëllimi janë përcjelle edhe nga figurat kryesore në politikën shqiptare.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

 

(n.m/BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb