ZVICËR

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zvicër. Mediat shkruajnë se një shqiptar është qëlluar me thikë nga një person me kombësi afrikane.

Siç raporton “Albinfo.ch”, i riu i cili mbeti i plagosur është identifikuar me inicialet E. A. Policia ka nisur  unën për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Mediat shkruajnë më tej se i riu me prejardhje nga Kosova, ka marrë plagë afër zemrës dhe në pjesë të ndryshme të trupit.  Ai u dërgua me urgjencë në spital, ndërsa pas ndërhyrjes kirurgjikale ai ndodhet jashtë rrezikut për  jetën.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb