Numri i rasteve me koronavirus (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka arritur në 3.251.235.

Sipas faqes së internetit “Worldometers”, e cila përpilon të dhënat mbi pandeminë, 78.413 persona kanë humbur jetën si pasojë e virusit në Afrikë.

Ndërkohë, numri i të shëruarve në kontinent ka shkuar në 2.661.465.

Numri më i madh i rasteve dhe vdekjeve në kontinent është regjistruar në Republikën e Afrikës së Jugut, Marok, Tunizi dhe Egjipt.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb