Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka arritur në 3.300.945.

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat mbi pandeminë, 79.736 persona kanë humbur jetën si pasojë e virusit në Afrikë.

Ndërkohë, numri i të shëruarve në kontinent ka shkuar në 2.718.039.

Numri më i madh i rasteve dhe vdekjeve në kontinent është regjistruar në Republikën e Afrikës së Jugut, Marok, Tunizi dhe Egjipt.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb