Kancelari gjerman Olaf Scholz planifikon të flasë presidentin rus Vlaidimir Putin, nëpërmjet një lidhje telefonike. Lajmi është konfirmuar nga vetë kancelari. Scholz tha se do t’i kërkojë presidentit rus të tërheqë trupat e tij nga Ukraina.

Gjatë fjalës së tij në një kongres të kishës protestante gjermane në Nuremberg, Shcolz tha se ka biseduar edhe më parë më Putin.

“Kam plan ta bëj sërish”, u shpreh ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb