Ylli i Manchester Cityt, Sergio Aguero ka tradhëtuar bashkëkombasin e tij Leo Messin në garën e ‘Topit të Artë’ pasi  është shprehur se ‘Topi i Artë’ për vitin 2019 duhet të jetë për një  futbollist që luan në finalen e Champions Leagues.

“Unë mendoj se për të fituar Topin e Artë, ju duhet të jeni në Ligën e Kampionëve, në finale”, ka thënë Aguero për Marcan.  Sic duket Lionel Messi nuk do ta ketë mbështetjen e mikut të tij më të mirë Sergio Agueros në ceremoninë e ‘Topit të Artë’ të këtij viti.

Ronaldon dhe Lionel Messi e kanë fituar nga pesë herë ‘Topin e Artë’.

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb