“Lojtarët mu ankuan pas ndeshjes, e kishin të vështirë të bënim 2-3 pasime”. Ky shqetësim i Edy Reja pas sfidës kundër Kazakistanit, ishte i qartë dhe me sy të lirë, dukshëm fusha e stadiumit “Air Albania” ishte në gjendje jo të mirë, kushtëzonte shumë lojën e ekipit përfaqësues.

Në kushte të tillë, FSHF u vendos menjëherë në lëvizje për të spostuar sfidën e fundit kundër Bjellorusisë në një tjetër stadium, opsioni i parë ishte “Elbasan Arena”.

Shqiperi
Shqiperi

Sigurisht një lëvizje e tillë, dy ditë përpara ndeshjes, ishte e vështirë për t’u realizuar, mbi të gjitha kërkonte miratimin edhe të rivalëve. Ky opsion për të ndryshuar axhendën e zhvillimit të ndeshjes ka rënë përfundimisht.

Burime për ‘BalkanWeb’ pranë FSHF-ës bëjnë më dije se sfida do të zhvillohet në stadiumin “Air Albania” sipas programit, të mërkurën në orën 16:00.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb