Ky ishte një sezon i veçantë në Serie A, kjo për meritë të dy ekipeve nga Milano, Milan e Inter që rivalizuan deri në fund për titullin kampion.

Leao u shpall lojtari i vitit, Pioli trajneri më i mirë, Maignan portieri më i mirë, Brozovic mesfushori më i mirë, Immobele me 27 gola “Këpuca Artë” ndërsa lojtari më i ri nën 23 vjeç më i mirë u shpall Osimhem i Napolit.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Me një skemë 4-2-3-1 ky është formacioni i vitit: Maignan, Dumfries, Koulibaly, Bremer, Theo Hernandez, Brozovic, Tonali, Berardi, Leao, Perisic, Immobile. Sigurisht që me titullin në xhep, Milan është edhe ekipi më shumë i përfaqësuar me katër lojtarë, i ndjekur nga Inter me një lojtar më pak.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb