Pasi AKSHI njoftoi mbylljen e shërbimeve online për shkak të sulmeve kibernetike, vjen një reagim nga ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani.

Ky i fundit përmes një mesazhi në ‘Facebook’ nuk i ka kursyer ironitë duke shtuar se në këtë kohë do të hapej dhe ‘akademia e mbjelljeve online’. Duke vijuar në këtë linjë Manjani thekson se nevojitet urgjent një tender sekret të kapen kibernetistin.

“Sulm kibernetik AKSH-it?!
Uau!
Ku na e gjeti tani që po hapnim akademinë e mbjelljeve online…!
Urgjent një tender sekret të kapim kibernetistin, që qenka edhe jashtë shteti. Ka kosto dmth…?
***
Ups!
Na ikën dritat.
Hajde shnet se na duhet bateria e celularit.”, shkruan Manjani.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb